شهيد جواد غفارزاده

 

نام پدر: بهرام

محل تولد: اروميه

تاريخ تولد: 1343

سال ورود به دانشگاه: 1362

رشته تحصيلي: معارف اسلامي و تبليغ

تاريخ و محل شهادت: 27/11/1364 فاو

عمليات: والفجر 8

خلاصه زندگي‌نامه: حافظ قرآن و داراي معدل بالا

شهيد جواد غفارزاده در بهمن ماه سال 1343 در خانواده‌اي مذهبي، در اروميه ديده به جهان گشود. در همان اوايل كودكي به همراه خانواده‌اش به تهران مهاجرت كرد. دوران شيرين كودكي را با دسترنج پدر و زحمتهاي شبانه روزي مادر سپري نمود.

وي مدارج علمي خود را با موفقيت و کسب نمره‌هاي بالا طي کرد و در کنار آن به فعاليت‌هاي فرهنگي پرداخت. جواد غير از عضويت در بسيج محل و قرائت قرآن، حافظ قرآن هم بود. به علت زهد و تقوايش، در سالهاي آخر دوره دبيرستان به عنوان امام جماعت مدرسه انتخاب شد. شهيد غفارزاده در سال 1362 موفق شد ديپلم خود را با معدل بالايي بگيرد و در همان سال در كنكور دانشگاه امام صادق(عليه‌السلام) شركت كرد و قبول شد.

 

بخشي از وصيت نامه شهيد: عمل بدون ولايت، هيچ‌گونه ارزشي ندارد

به حزب اللهي‌ها بگوييد كه خط امام را كه همان خط اسلام اصيل است، حفظ كنند و در اين خط حركت كنند و آنچه را كه امام و اسلام بدان امر فرموده‌اند با جان و دل عمل نمايند.

به ضد انقلاب و آنهايي كه با امام دشمني دارند، بگوييد كه اگر همچنان در اين راه حركت كنيد، روي سعادت را نخواهيد ديد و به ضلالت ابدي منتهي خواهيد شد. اين بنده در صورت شهادت يا مرگ، رضايت به اينكه ضد انقلاب يا ضد امامي در مجلس عزاداري شركت نمايند، ندارم. زيرا عمل بدون ولايت، از نظر ما هيچ گونه ارزشي ندارد.

 

قسمتي از دستنوشته‌هاي شهيد: در بسيج شور جهاد، توأم با شعور ايمان مشهود است.

بسيج چيست و بسيجي كيست؟ بسيج نه آن كارخانه شست و شوي مغزهاست كه راديوي آمريكا وصفش را مي‌كند و بسيجي نه آن نوجوان دبستاني و دبيرستاني است كه شوق اسلحه دارد كه راديوي اسراييل مي‌گويد. بسيج نه آن مجمع ارتجاعي است و بسيجي نه آن جوان گول خورده جنگ طلب. در بسيج تنها شور نمي‌بيني، بلكه در بسيج شور جهاد توأم با شعور ايمان مشهود است كه فرق بسيار است ميان شور تنها و شور و شعور توأماً. بسيج در يك كلام مدرسه عشق است و بسيجي، دانش آموز آن، بسيج سرچشمه ايمان است و بسيجي، جوي آن. بسيج درياي خون است و بسيجي موج آن. بسيج آسمان بيكران است و بسيجي، ستاره آن... بسيج ايران است و بسيجي، مرد و زن آن. بسيج در يك كلام لشكر مهدي(عجل‌الله‌تعالي‌فرجه‌الشريف) است و بسيجي، سرباز آن.